Projeadam

Bu makalede, Python ile nasıl kolay ve etkili bir şekilde Binance işlemi yapabileceğinizi, sadece birkaç tuşla nasıl işlem yapabileceğinizi göstereceğim.

Borsa’da Risk Getiri Değeri Nedir?
Risk-getiri değeri, borsada bir yatırımın potansiyel getirisini alınan risk miktarına göre değerlendiren bir ölçüttür. Bir işlemin beklenen kârını, işlem tersine dönerse yaşanacak potansiyel kayıpla bölerek hesaplanır.

Örneğin, bir hisseyi 50 dolardan satın alıp hedef fiyatınızı 60 dolar ve zararı durdurma seviyenizi 45 dolar olarak belirlerseniz, potansiyel kârınız 10 dolar ve potansiyel kaybınız 5 dolar olur. Bu durumda, risk-getiri oranı 2:1 (10/5) olur, yani 1 dolar riske karşılık 2 dolar kazanmayı hedeflersiniz.

Yüksek bir risk-getiri oranı, örneğin 3:1 veya 4:1, potansiyel kârın potansiyel kayıptan daha yüksek olduğunu gösterir ve bu nedenle işlem daha çekici olabilir. Ancak, daha yüksek bir oran aynı zamanda daha yüksek bir risk seviyesi anlamına da gelebilir, bu yüzden piyasayı dikkatlice analiz etmek ve potansiyel riskleri değerlendirmek önemlidir.

Python ile Binance İşlemi Yapılabilir mi?
Binance işlemi
Binance işlemi

Python ile işlem botu kullanarak Binance işlemlerini sadece birkaç tıklama ile yapabiliriz:
1- İlk ve son giriş fiyatını belirleyin,
2- Zararı durdurma ve kar alma fiyatını belirleyin,
3- Ne kadar dolar risk alacağınızı belirleyin,

Denounce with righteous indignation and dislike men who are beguiled and demoralized by the charms pleasure moment so blinded desire that they cannot foresee the pain and trouble.