Ara

OPPO üç katlı telefon konseptini tanıttı
Oppo kullanıcıların cihazı üç farklı ekran boyutunda açmasına olanak tanıyan bir "kayar telefon" konsepti yarattı. Oppo'ya göre, daha büyük akıllı telefon ekranlarına yönelik eğilim, kısmen cihazları "tutmayı zorlaştırdığı ve daha az kullanışlı" hale getirdiği için kullanıcılar için artan bir endişe kaynağı. Sürgülü telefon, işlevsellik ve rahatlığın sağlam bir karışımı olabilir.


Motorola Razr 5G gibi dikey olarak açılıyor. Tasarım bölümlere ayrılmıştır, bu nedenle ona kayar telefon yerine açılan bir telefon demek daha doğru olabilir.

İlk bölümü açtığınızda, saati ve bildirimlerinizi görmenizi sağlıyor. Başka bir bölüme geçtiğinizde selfie moduna geçiyorsunuz. Aygıtı sonuna kadar açtığınızda istediğiniz gibi oyun oynamak, film izlemek veya çoklu görevler için kullanabieceğiniz geniş bir ekran haline geliyor. Yan düğmeler, moda bağlı olarak farklı amaçlara hizmet ediyor. Tasarım, içerisinde yerleşik bir kaleme dahi yer veriyor.)Bu cihazların gerçekten piyasaya çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. LG Wing'e benzer şekilde, standart akıllı telefon form faktörüyle yeni bir şekilde deneyler yapılıyor. Kayar telefon, Samsung Galaxy Z Fold 2 gibi katlanabilir ekranlı diğer cihazlardan da sıyrılıyordu.